با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۵ و زیرساختهای ایجاد شده، مراکز خرده فروشی (هایپر مارکت ها، مراکز فروش خودرو، فروشگاه های اینترنتی، فروشگاه های لوازم خانگی) می توانند عضو سامانه اعتبارسنجی شوند. این مراکز می توانند به منظور اعتبارسنجی مشتریان خود در فرآیند فروش اعتباری از خدمات این شرکت (رتبه و امتیاز اعتباری) استفاده کنند.

رتبه و امتیاز اعتباری ابزاری است که برای مدیریت ریسک اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد. رتبه و امتیاز برای هر فرد بر اساس سوابق اعتباری اشخاص و بر اساس مدل های آماری استخراج می شود. یکی از مسائلی که در کشورهای توسعه یافته مطرح است، فروش اعتباری توسط مراکز خرده فروشی است. به منظور فروش اعتباری، این مراکز می بایست امکاناتی برای سنجش اعتبار مشتریان داشته باشند. از اینرو نقش این مراکز در شرکت های گزارشگری اعتباری (ارائه داده و استفاده از خدمات آنها) در سال های اخیر پر رنگ تر شده است.

در حال حاضر شرکت رتبه بندی اعتباری ایران سوابق اعتباری اشخاص ایرانی را به مدت ۷ سال در اختیار داشته و امتیاز و رتبه اعتباری را بر اساس این اطلاعات ارائه می دهد.

بر همین اساس سازمان های خرده فروشی که تمایل دارند از خدمات سامانه اعتبارسنجی استفاده کنند، درخواست مکتوب خود را به این شرکت ارسال نموده تا شرایط عضویت در سامانه برای آنها ارسال گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *