طراحی نخستین نسخه بومی‌سازی شده مدل اعتبارسنجی

1401/2/5

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران موفق شد طی یک پروژه 9 ماهه، اولین نسخه به‌روز و بومی‌شده مدل اعتبارسنجی خود را با کیفیت و دقتی بالاتر از نمونه‎‌ خارجی آن طراحی و به بانک مرکزی ارائه نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، سال گذشته برای اولین بار با تشکیل واحد مدل‌سازی در شرکت و استفاده از توان متخصصان و مشاوران داخلی، مدل اعتبارسنجی (رتبه‌دهی اعتباری) شرکت که سال‌ها پیش توسط مشاور و پیمانکار خارجی وقت (شرکت کردیت اینفو) طراحی شده بود، پس از ماه‌ها تلاش برای اولین بار بومی‌سازی شد. ضمن اینکه از این پس، با هدف بهبود مستمر قابلیت اتکا به گزارش‌های اعتبارسنجی شرکت، این مدل در بازه‌های شش ماهه به‌روزرسانی خواهد شد.
گفتنی است مدل اعتبارسنجی جدید پس از تایید شورای سنجش اعتبار بانک مرکزی، در سامانه اعتبارسنجی قابل پیاده‌سازی و استفاده خواهد بود.
 

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی  اعتباری

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی اعتباری

به نقل از پایگاه خبری تیتر20: شناسایی نهاد متولی حوزه اعتبارسنجی از یک سو و توجه به شناسایی مشتریان غیربانکی به عنوان کانون‌های غیربانکی از سوی دیگر، می‌تواند انعکاس رفتار اعتباری اشخاص را بیش از پیش آشکار سازد؛ به همین دلیل است که به موجب حساسیت‌های بالایی که در این عرصه وجود دارد، بخشنامه‌های بانک مرکزی این هدف را به نحوی دنبال می کنند که شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری بتواند کار را به صورت مستقیم و بدون واسطه‌های خود انجام دهد.

بیشتر
امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

بیشتر
اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا.، با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و ...) ارائه می‌نماید.

بیشتر