طراحی نخستین نسخه بومی‌سازی شده مدل اعتبارسنجی

1401/2/5

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران موفق شد طی یک پروژه 9 ماهه، اولین نسخه به‌روز و بومی‌شده مدل اعتبارسنجی خود را با کیفیت و دقتی بالاتر از نمونه‎‌ خارجی آن طراحی و به بانک مرکزی ارائه نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، سال گذشته برای اولین بار با تشکیل واحد مدل‌سازی در شرکت و استفاده از توان متخصصان و مشاوران داخلی، مدل اعتبارسنجی (رتبه‌دهی اعتباری) شرکت که سال‌ها پیش توسط مشاور و پیمانکار خارجی وقت (شرکت کردیت اینفو) طراحی شده بود، پس از ماه‌ها تلاش برای اولین بار بومی‌سازی شد. ضمن اینکه از این پس، با هدف بهبود مستمر قابلیت اتکا به گزارش‌های اعتبارسنجی شرکت، این مدل در بازه‌های شش ماهه به‌روزرسانی خواهد شد.
گفتنی است مدل اعتبارسنجی جدید پس از تایید شورای سنجش اعتبار بانک مرکزی، در سامانه اعتبارسنجی قابل پیاده‌سازی و استفاده خواهد بود.
 

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛   ایزی‌پی به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران پیوست

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ ایزی‌پی به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران پیوست

شرکت سامانه‌های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز با نام تجاری ایزی‌پی با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا و ضمن انعقاد قرارداد، همکاری خود را به‌ صورت رسمی با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران آغاز کرد.

بیشتر
با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ تارا به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی پیوست

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ تارا به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی پیوست

در راستای توسعه تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی و تنوع‌ بخشی به آن، شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های فعال حوزه لندتک (BNPL)، با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا، به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران پیوست و از این پس قادر خواهد بود تا ضمن استفاده از گزارش‌های اعتباری شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در فرآیند اعتبارسنجی مشتریان خود، با ارسال اطلاعات رفتار اعتباری کاربران، جهت انعکاس در گزارش‌های اعتباری، از مزایای آن همانند کاهش نرخ نکول و افزایش وصول مطالبات استفاده نماید.

بیشتر
امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

بیشتر