طراحی نخستین نسخه بومی‌سازی شده مدل اعتبارسنجی

1401/2/5

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران موفق شد طی یک پروژه 9 ماهه، اولین نسخه به‌روز و بومی‌شده مدل اعتبارسنجی خود را با کیفیت و دقتی بالاتر از نمونه‎‌ خارجی آن طراحی و به بانک مرکزی ارائه نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، سال گذشته برای اولین بار با تشکیل واحد مدل‌سازی در شرکت و استفاده از توان متخصصان و مشاوران داخلی، مدل اعتبارسنجی (رتبه‌دهی اعتباری) شرکت که سال‌ها پیش توسط مشاور و پیمانکار خارجی وقت (شرکت کردیت اینفو) طراحی شده بود، پس از ماه‌ها تلاش برای اولین بار بومی‌سازی شد. ضمن اینکه از این پس، با هدف بهبود مستمر قابلیت اتکا به گزارش‌های اعتبارسنجی شرکت، این مدل در بازه‌های شش ماهه به‌روزرسانی خواهد شد.
گفتنی است مدل اعتبارسنجی جدید پس از تایید شورای سنجش اعتبار بانک مرکزی، در سامانه اعتبارسنجی قابل پیاده‌سازی و استفاده خواهد بود.
 

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام و نوآور در صنعت بیمه کشور، با امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، به سامانه اعتبارسنجی کشور پیوست.

بیشتر
برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

نظر به گستردگی و اهمیت بالای اعتبارسنجی به ویژه از منظر علم حقوق و اقتصاد، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اقدام به برگزاری همایش آموزشی و نشست علمی با موضوع «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در تاریخ 1402/03/08 با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران نمود.

بیشتر
سلسله نشست‌های حقوق مالی  با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

سلسله نشست‌های حقوق مالی با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی و همایش با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد" با مشارکت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران برگزار می‌نماید.

بیشتر