امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

1401/3/4

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

جعفری با بیان اینکه شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت دارای مجوز اعتبارسنجی از بانک مرکزی ج.ا.ا. و تحت نظارت کامل بانک یاد شده و با توجه به مسئولیت خود در حوزه اعتبارسنجی، آماده همکاری کامل با کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی برای ارائه خدمات اعتبارسنجی است، افزود علیرغم انتشار اخبار خلاف واقع در برخی رسانه‌ها طی چند روز اخیر، شرکت رتبه‌بندی اعتباری ایران، نه تنها ارائه سرویس اعتبارسنجی به کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی را متوقف نکرده است، بلکه برنامه شرکت، توسعه این بخش از مشتریان در کنار بخش بانکی است. شاهد این موضوع هم ارائه سرویس اعتبارسنجی شرکت به کسب‌وکارهای اعتباری متعدد در بخش‌های لندتک و BNPL از جمله اسنپ‌پی، تارا، داراکارت، وامینه، رامنیک، اعتبارینو، قسطا، تضمین‌چی، ایزی‌پی و آپسان (تالی) است. 
وی یادآور شد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ایفای نقش ذاتی خود برای تنظیم بازارهای تحت نظارت، از جمله بازار اعتبارسنجی و با هدف افزایش شفافیت، پیشگیری از تخلفات و پاسخگویی مناسب به نیازهای مشتریان، اصلاحاتی را در نحوه فروش گزارش‌های اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران اعمال کرده است. اما همان‌گونه که اشاره شد این اصلاحات و به‌عبارتی فروش مستقیم توسط شرکت و عدم استفاده از واسطه‌ها یا نمایندگان فروشی که شرکت پیشتر با آنها همکاری می‌نمود، به معنای عدم ارائه سرویس به کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی نیست.
مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در ادامه گفت با هدف تسریع بیش از پیش در انجام فرآیند انعقاد قرارداد و آغاز همکاری، تمامی کسب‌وکارهای اعتباری بخش خصوصی اعم از حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به  سایت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به نشانی www.irancreditscoring.com و تکمیل و ثبت فرم «درخواست پنل کسب‌وکار»، در اسرع وقت با انجام امور مربوط به عقد قرارداد، از گزارش‌های اعتباری این شرکت در کسب‌وکار خود استفاده نمایند.
جعفری خاطرنشان ساخت علاوه بر امکان استفاده از گزارش‌های اعتباری شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران این امکان نیز برای تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی فراهم است تا با عضویت در سامانه اعتبارسنجی ایران، به عنوان تأمین‌کننده اطلاعات اعتباری از مزایای ارزشمندی همچون کاهش نرخ نکول اعتبارات اعطایی، افزایش وصول مطالبات معوق و اثرگذاری مطلوب بر رفتار اعتباری مشتریان خود بهره‌مند گردند.
 

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام و نوآور در صنعت بیمه کشور، با امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، به سامانه اعتبارسنجی کشور پیوست.

بیشتر
برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

نظر به گستردگی و اهمیت بالای اعتبارسنجی به ویژه از منظر علم حقوق و اقتصاد، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اقدام به برگزاری همایش آموزشی و نشست علمی با موضوع «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در تاریخ 1402/03/08 با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران نمود.

بیشتر
سلسله نشست‌های حقوق مالی  با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

سلسله نشست‌های حقوق مالی با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی و همایش با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد" با مشارکت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران برگزار می‌نماید.

بیشتر