انتصاب مدیرعامل جدید شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

1401/8/3

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، با تصمیم هیئت ‌مدیره و تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا، جناب آقای رضا قاسم‌پور (عضو هیئت ‌مدیره شرکت) به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب گردید.

مدیرعامل جدید شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران ضمن قدردانی و تشکر از حسن اعتماد بانک مرکزی ج.ا.ا و هیئت‌مدیره شرکت، ضمن اشاره به رویکرد فعالانه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی ج.ا.ا برای ساماندهی نظام اعتبارسنجی کشور در دولت جدید، با تبیین نقش و اهمیت سامانه‌های اعتبارسنجی (بر اساس بانک جامع اطلاعات اشخاص) در توسعه بازارهای مالی و فراهم شدن رشد اقتصادی، اهداف اصلی تیم مدیریتی جدید را به شرح ذیل برشمردند:
1.    سهولت در دسترسی منابع مالی و اعتباری برای تمامی اقشار جامعه و ایجاد عدالت اجتماعی
2.    تخصیص نمره ملی اعتباری برای تمامی اشخاص جامعه 
3.    بومی‌سازی مدل اعتبارسنجی مبتنی بر شرایط کشور
4.    توسعه فرهنگ استفاده از اعتبارسنجی در راستای بهبود تعاملات اقتصادی و اجتماعی
5.    توسعه نظام اعتبارسنجی در راستای کاهش مطالبات غیر جاری در شبکه بانکی، بیمه‌ها، صندوق‌ها، شرکت‌های واسپاری و کسب‌وکارهای فعال در حوزه فروش اقساطی (لندتک‌ها و BNPLها و ...)
همچنین ایشان ایجاد زیرساخت‌های فنی، حقوقی و اطلاعاتی در کنار آموزش گسترده و فرهنگ‌سازی را لازمه تحقق اهداف فوق برشمردند.
گفتنی است جناب آقای رضا قاسم‌پور که پیش از این مدیر امور طرح و برنامه بانک رفاه کارگران بوده‌اند، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد از دانشگاه تهران هستند. 
 

 

 

 

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام و نوآور در صنعت بیمه کشور، با امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، به سامانه اعتبارسنجی کشور پیوست.

بیشتر
برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

نظر به گستردگی و اهمیت بالای اعتبارسنجی به ویژه از منظر علم حقوق و اقتصاد، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اقدام به برگزاری همایش آموزشی و نشست علمی با موضوع «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در تاریخ 1402/03/08 با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران نمود.

بیشتر
سلسله نشست‌های حقوق مالی  با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

سلسله نشست‌های حقوق مالی با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی و همایش با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد" با مشارکت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران برگزار می‌نماید.

بیشتر