امکان تولید گزارش اعتباری برای 34 میلیون ایرانی

1401/1/23

به گزارش روزنامه ایران، دکتر ابولفضل جعفری مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با این روزنامه ضمن تشریح جزئیات رتبه‌بندی اعتباری مشتریان بانک‌ها، مهمترین اقدامات و دستاوردهای سال 1400 و برنامه‌های آتی این شرکت را تشریح نمود.


وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 60 درصد از جمعیت بالغ یا بزرگسال کشور که قابلیت فعالیت در نظام بانکی کشور را دارند، توسط شرکت مشاوره رتبه‎‌بندی اعتباری ایران پوشش اطلاعاتی داده می‌شوند، اظهار داشت این شرکت با تکیه بر پایگاه داده وسیع خود که یکی از غنی‌ترین پایگاه داده‌های اطلاعات اعتباری کشور است، برای بیش از 34 میلیون ایرانی بزرگسال می‌تواند گزارش اعتباری تولید کند. 
استعلام بیش از 10 میلیون گزارش اعتباری از سامانه اعتبارسنجی ایران در سال 1400 که بیش از 90 درصد آنها پاسخ داده شده است، به عنوان بخشی از نکات مهم عملکرد شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران ذکر شده است. همچنین ایشان ضمن تشریح مواردی چون ملاک اعتبارسنجی افراد، فرآیند تعیین رتبه اعتباری، و بررسی و مقایسه نظام اعتبارسنجی ایران با سایر کشورها مهمترین اقدامات سال گذشته و برنامه‌های سال جاری این شرکت را بیان نمود. بر اساس این گزارش، تشکیل و راه‌اندازی چندین واحد سازمانی برای اولین بار در تاریخ فعالیت شرکت شامل مدل‌سازی و محصول، توسعه کسب‌وکار، امور مشتریان (مرکز تماس)، امنیت اطلاعات و زیرساخت فناوری اطلاعات با هدف سامان‌دهی و پیشبرد امور این حوزه‌های ضروری، از جمله تغییرات بنیادین و توسعه‌ای شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در سال 1400 بوده است. 
 

 

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز؛ عضو جدید سامانه اعتبارسنجی از صنعت بیمه کشور

بیمه البرز به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام و نوآور در صنعت بیمه کشور، با امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، به سامانه اعتبارسنجی کشور پیوست.

بیشتر
برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

برگزاری همایش «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی در محل موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

نظر به گستردگی و اهمیت بالای اعتبارسنجی به ویژه از منظر علم حقوق و اقتصاد، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اقدام به برگزاری همایش آموزشی و نشست علمی با موضوع «اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد» در تاریخ 1402/03/08 با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران نمود.

بیشتر
سلسله نشست‌های حقوق مالی  با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

سلسله نشست‌های حقوق مالی با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد"

مؤسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران در راستای سلسله نشست‌های حقوق مالی و همایش با موضوع "اعتبارسنجی از منظر حقوق و اقتصاد" با مشارکت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران برگزار می‌نماید.

بیشتر