امکان تولید گزارش اعتباری برای 34 میلیون ایرانی

1401/1/23

به گزارش روزنامه ایران، دکتر ابولفضل جعفری مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با این روزنامه ضمن تشریح جزئیات رتبه‌بندی اعتباری مشتریان بانک‌ها، مهمترین اقدامات و دستاوردهای سال 1400 و برنامه‌های آتی این شرکت را تشریح نمود.


وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 60 درصد از جمعیت بالغ یا بزرگسال کشور که قابلیت فعالیت در نظام بانکی کشور را دارند، توسط شرکت مشاوره رتبه‎‌بندی اعتباری ایران پوشش اطلاعاتی داده می‌شوند، اظهار داشت این شرکت با تکیه بر پایگاه داده وسیع خود که یکی از غنی‌ترین پایگاه داده‌های اطلاعات اعتباری کشور است، برای بیش از 34 میلیون ایرانی بزرگسال می‌تواند گزارش اعتباری تولید کند. 
استعلام بیش از 10 میلیون گزارش اعتباری از سامانه اعتبارسنجی ایران در سال 1400 که بیش از 90 درصد آنها پاسخ داده شده است، به عنوان بخشی از نکات مهم عملکرد شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران ذکر شده است. همچنین ایشان ضمن تشریح مواردی چون ملاک اعتبارسنجی افراد، فرآیند تعیین رتبه اعتباری، و بررسی و مقایسه نظام اعتبارسنجی ایران با سایر کشورها مهمترین اقدامات سال گذشته و برنامه‌های سال جاری این شرکت را بیان نمود. بر اساس این گزارش، تشکیل و راه‌اندازی چندین واحد سازمانی برای اولین بار در تاریخ فعالیت شرکت شامل مدل‌سازی و محصول، توسعه کسب‌وکار، امور مشتریان (مرکز تماس)، امنیت اطلاعات و زیرساخت فناوری اطلاعات با هدف سامان‌دهی و پیشبرد امور این حوزه‌های ضروری، از جمله تغییرات بنیادین و توسعه‌ای شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در سال 1400 بوده است. 
 

 

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛   ایزی‌پی به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران پیوست

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ ایزی‌پی به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران پیوست

شرکت سامانه‌های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز با نام تجاری ایزی‌پی با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا و ضمن انعقاد قرارداد، همکاری خود را به‌ صورت رسمی با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران آغاز کرد.

بیشتر
با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ تارا به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی پیوست

با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا ؛ تارا به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی پیوست

در راستای توسعه تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی و تنوع‌ بخشی به آن، شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های فعال حوزه لندتک (BNPL)، با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا، به جمع تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران پیوست و از این پس قادر خواهد بود تا ضمن استفاده از گزارش‌های اعتباری شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در فرآیند اعتبارسنجی مشتریان خود، با ارسال اطلاعات رفتار اعتباری کاربران، جهت انعکاس در گزارش‌های اعتباری، از مزایای آن همانند کاهش نرخ نکول و افزایش وصول مطالبات استفاده نماید.

بیشتر
امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

بیشتر