امکان تولید گزارش اعتباری برای 34 میلیون ایرانی

1401/1/23

به گزارش روزنامه ایران، دکتر ابولفضل جعفری مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با این روزنامه ضمن تشریح جزئیات رتبه‌بندی اعتباری مشتریان بانک‌ها، مهمترین اقدامات و دستاوردهای سال 1400 و برنامه‌های آتی این شرکت را تشریح نمود.


وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 60 درصد از جمعیت بالغ یا بزرگسال کشور که قابلیت فعالیت در نظام بانکی کشور را دارند، توسط شرکت مشاوره رتبه‎‌بندی اعتباری ایران پوشش اطلاعاتی داده می‌شوند، اظهار داشت این شرکت با تکیه بر پایگاه داده وسیع خود که یکی از غنی‌ترین پایگاه داده‌های اطلاعات اعتباری کشور است، برای بیش از 34 میلیون ایرانی بزرگسال می‌تواند گزارش اعتباری تولید کند. 
استعلام بیش از 10 میلیون گزارش اعتباری از سامانه اعتبارسنجی ایران در سال 1400 که بیش از 90 درصد آنها پاسخ داده شده است، به عنوان بخشی از نکات مهم عملکرد شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران ذکر شده است. همچنین ایشان ضمن تشریح مواردی چون ملاک اعتبارسنجی افراد، فرآیند تعیین رتبه اعتباری، و بررسی و مقایسه نظام اعتبارسنجی ایران با سایر کشورها مهمترین اقدامات سال گذشته و برنامه‌های سال جاری این شرکت را بیان نمود. بر اساس این گزارش، تشکیل و راه‌اندازی چندین واحد سازمانی برای اولین بار در تاریخ فعالیت شرکت شامل مدل‌سازی و محصول، توسعه کسب‌وکار، امور مشتریان (مرکز تماس)، امنیت اطلاعات و زیرساخت فناوری اطلاعات با هدف سامان‌دهی و پیشبرد امور این حوزه‌های ضروری، از جمله تغییرات بنیادین و توسعه‌ای شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در سال 1400 بوده است. 
 

 

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی  اعتباری

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی اعتباری

به نقل از پایگاه خبری تیتر20: شناسایی نهاد متولی حوزه اعتبارسنجی از یک سو و توجه به شناسایی مشتریان غیربانکی به عنوان کانون‌های غیربانکی از سوی دیگر، می‌تواند انعکاس رفتار اعتباری اشخاص را بیش از پیش آشکار سازد؛ به همین دلیل است که به موجب حساسیت‌های بالایی که در این عرصه وجود دارد، بخشنامه‌های بانک مرکزی این هدف را به نحوی دنبال می کنند که شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری بتواند کار را به صورت مستقیم و بدون واسطه‌های خود انجام دهد.

بیشتر
امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

بیشتر
اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا.، با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و ...) ارائه می‌نماید.

بیشتر