صندوق کارآفرینی امید به تأمین‌کنندگان اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران پیوست

1401/1/3

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، بر اساس این قرارداد صندوق کارآفرینی امید به صورت مستمر و منظم اطلاعات مؤدیان بدهکار خود - اعم از خوش‌حساب و یا بدحساب، را به منظور تکمیل اطلاعات و پایش رفتار اعتباری ایشان در اختیار سامانه اعتبارسنجی این شرکت قرار خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مشاوره رتبه­‌بندی اعتباری ایران، بر اساس این قرارداد صندوق کارآفرینی امید به صورت مستمر و منظم اطلاعات مؤدیان بدهکار خود - اعم از خوش‌حساب و یا بدحساب، را به منظور تکمیل اطلاعات و پایش رفتار اعتباری ایشان در اختیار سامانه اعتبارسنجی این شرکت قرار خواهد داد. در همین راستا اولین سری این اطلاعات توسط صندوق یاد شده به شرکت رتبه‌­بندی اعتباری ایران ارائه گردید. همچنین بر اساس قرارداد منعقد شده، این امکان برای صندوق کارآفرینی امید به وجود آمده است تا در فرآیند اعطای تسهیلات به مشتریان خود از گزارش‌­های اعتباری و اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه­‌بندی اعتباری ایران استفاده نماید.

تکمیل و افزوده شدن این اطلاعات، گامی موثر در راستای افزایش غنای گزارش‌های اعتباری و اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران برای ارائه به اعتباردهندگان از جمله شبکه بانکی کشور خواهد بود. همچنین بهره‌مندی صندوق کارآفرینی امید از این گزارش‌ها موجب کاهش ریسک نکول در فرآیند اعطای تسهیلات به مشتریان می‌شود.

صندوق کارآفرینی امید به عنوان نهاد مالی تخصصی در زمینه تأمین مالی خرد (Micro Financing) و حامی کسب وکارهای خرد (Micro Business)  ، عضو جدید سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌­بندی اعتباری ایران می‌باشد.

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی  اعتباری

پشت پرده تصمیم جدید بانک مرکزی برای رتبه‌بندی اعتباری

به نقل از پایگاه خبری تیتر20: شناسایی نهاد متولی حوزه اعتبارسنجی از یک سو و توجه به شناسایی مشتریان غیربانکی به عنوان کانون‌های غیربانکی از سوی دیگر، می‌تواند انعکاس رفتار اعتباری اشخاص را بیش از پیش آشکار سازد؛ به همین دلیل است که به موجب حساسیت‌های بالایی که در این عرصه وجود دارد، بخشنامه‌های بانک مرکزی این هدف را به نحوی دنبال می کنند که شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری بتواند کار را به صورت مستقیم و بدون واسطه‌های خود انجام دهد.

بیشتر
امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

امکان ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی

ابوالفضل جعفری، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در گفتگو با روزنامه ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه سرویس اعتبارسنجی به تمامی کسب‌وکارهای اعتباری غیربانکی خبر داد.

بیشتر
اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

اطلاعیه مهم شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا.، با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و ...) ارائه می‌نماید.

بیشتر