قوانین استفاده قوانین استفاده

قوانین و مقررات سامانه اعتبارسنجی

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات سامانه اعتبارسنجی به دقت ملاحظه فرمایید:

  هرگونه استفاده از این سامانه به معنی آگاهی و پذیرش تمامی شروط مندرج در این سند و قوانین و مقررات سامانه اعتبارسنجی است.

  ثبت درخواست در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سامانه اعتبارسنجی از سوی کاربر است.

  حق به‌روزرسانی این سند (بدون هیچ محدودیتی شامل تغییر یا حذف قوانین) در هر زمان و بدون اطلاع کاربر برای سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران محفوظ است. این تغییرات از زمان انتشار نسخه به‌روز شده این سند در وب‌سایت رسمی سامانه اعتبارسنجی به صورت قانونی شامل حال کاربر خواهد شد و اطلاع از آخرین نسخه به‌روز شده این سند کاملاً بر عهده کاربر است.

  کلیه اطلاعات ذکر شده در گزارش اعتباری، توسط شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران گردآوری شده و بر اساس داده‌های موجود در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و دیگر اعضای تأمین‌کننده اطلاعات سامانه اعتبارسنجی می‌باشد. لذا در زمینه صحت اطلاعات، این سامانه هیچ مسئولیتی به غیر از ارائه اطلاعات درخواست شده ندارد.

  کاربران می‌توانند جهت اصلاح یا حذف اطلاعات ناصحیح مشاهده ‌شده در گزارش اعتباری خود با پشتیبانی سامانه جهت اخذ راهنمایی تماس حاصل نمایند.

 

قوانین و مقررات گزارش اعتباری اشخاص حقیقی

در هنگام درخواست گزارش اعتباری می‌بایست از خط تلفن همراهی استفاده کنید که متعلق به خودتان است. به این معنی که شماره ملی و شماره تلفن همراه اعلام ‌شده از سوی کاربر، در شبکه تلفن همراه مطابقت داشته و سند تلفن همراه به نام متقاضی دریافت‌کننده گزارش باشد. در غیر این‌صورت، گزارش اعتباری به کاربر نمایش داده نخواهد شد و مسئولیت کلیه عواقب آن بر عهده کاربر می‌باشد. گزارش اعتباری شما فقط در اختیار شما قرار می‌گیرد و هیچ فرد دیگری حق دسترسی به این گزارش را نخواهد داشت، مگر آنکه خود کاربر رضایت دسترسی مشاهده گزارش خود را به کاربر دیگری اعلام کند. گزارش‌های اعتباری پس از احراز هویت متقاضی و وجود تطابق بین شماره تلفن همراه و شماره ملی متقاضی، به نامبرده ارائه می‌شود. مسئولیت حفاظت از سیم‌کارت و دستگاه تلفن همراه به عهده کاربران می‌باشد. هزینه سرویس‌های ارائه شده به مشتری طبق قوانین مصوب بالادستی است و سامانه اعتبارسنجی در روند قیمت‌گذاری دخالتی ندارد.

قوانین و مقررات گزارش اعتباری اشخاص حقوقی

در هنگام درخواست گزارش اعتباری اشخاص حقوقی، می‌بایست در قسمت "شماره تلفن همراه مدیرعامل" از شماره‌ای استفاده شود که متعلق به مدیرعامل شرکت است. به این معنی که شماره تلفن همراه ثبت شده در شبکه تلفن همراه متعلق و به نام مدیرعامل و سند تلفن همراه به نام ایشان باشد. در غیر این‌صورت گزارش اعتباری به کاربر نمایش داده نخواهد شد و مسئولیت کلیه عواقب آن بر عهده کاربر می‌باشد. گزارش اعتباری دریافت‌شده "حقوقی" فقط در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و هیچ فرد دیگری حق دسترسی به این گزارش را نخواهد داشت، مگر آنکه رضایت خود مبنی بر دسترسی مشاهده گزارش شرکت به کاربر دیگری را اعلام کنند. گزارش‌‌های اعتباری پس از احراز هویت متقاضی و وجود تطابق بین شماره تلفن همراه، شماره ملی مدیرعامل و شناسه ملی شرکت از طریق سامانه‌های احراز هویت ارائه می‌شود. مسئولیت حفاظت از سیم‌کارت و دستگاه تلفن همراه بر عهده کاربران می‌باشد.

 

سلب مسئولیت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران (سامانه اعتبارسنجی)

کاربر شرایط فوق را مطالعه کرده و تأیید می‌نماید که مسئولیت تمامی اقدامات و ارتباطات انجام‌ شده از طریق این سامانه را می‌پذیرد. در صورت عدم استفاده کاربر از نتیجه اعتبارسنجی، هزینه دریافت‌شده قابل عودت نمی‌باشد. گواهی اعتبارسنجی، صرفاً سندی عادی است که پس از بررسی وضعیت اعتباری به درخواست و تأیید کاربر صادر می‌گردد و این گواهی به معنای پرداخت هیچ‌گونه تسهیلاتی از سوی بانک‌ها و مؤسسات مالی و یا سایر مراکز به درخواست‌دهنده نمی‌باشد.

 نکته بسیار مهم: در هنگام تولید و بارگذاری گزارش اعتبارسنجی در سامانه اعتبارسنجی، از به‌ر‌وز‌رسانی کردن صفحه (Refresh) و فشردن دکمه بازگشت (Back) جدا خودداری فرمایید. این کار باعث بروز اختلال در کارکرد سامانه خواهد شد و کلیه عواقب این امر متوجه کاربر (فرد درخواست‌کننده گزارش اعتباری) خواهد بود و در این شرایط هیچ مسئولیتی بر عهده سامانه اعتبارسنجی نخواهد بود.

اطلاعاتی که سامانه اعتبارسنجی به اشتراک می‌گذارد:

سامانه اعتبارسنجی اطلاعات شخصی افراد را با شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاصی که خارج از سامانه اعتبارسنجی هستند به اشتراک نمی‌گذارد، مگر اینکه یکی از موارد زیر محقق شود:

1. با رضایت کاربران : سامانه اعتبارسنجی اطلاعات کاربری افراد را به شرطی در اختیار شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص خارج از سامانه اعتبارسنجی قرار می‌دهد که رضایت ایشان از اشتراک گزارش اعتباری خود اعلام شده باشد.

2. درخواست رسمی ارائه شده از سوی مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران

در انتها خاطر نشان می‌­شود، هر یک از کاربران سامانه اعتبارسنجی لازم است در بازه‌های زمانی، محتوای صفحه "قوانین و مقررات" را جهت مشاهده تغییرات احتمالی جدید مرور نمایند. کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران می‌باشد.